Майбутнє пенсіонера в руках роботодавця

Пенсіонери не бачать клопіткої роботи працівників Пенсійного фонду і, як правило, нічого не знають про неї, окрім того, що без затримок одержують пенсійні виплати. Так і має бути - пенсійні надходження, сплата внесків, стягнення недоїмки – все це повинно залишатись поза увагою людей пенсійного віку. Але ці питання не можуть не турбувати працівників Пенсійного фонду України, тому що від вчасної виплати пенсій залежить спокій значної частини громадян, як і розмір пенсій нинішніх і майбутніх пенсіонерів безпосередньо залежить від своєчасності та повноти сплати внесків до бюджету Фонду.

Але, на жаль, не всі платники Полтавщини розуміють усієї важливості страхування своїх найманих працівників і замість того, щоб погашати заборгованість перед Пенсійним фондом, навпаки її нарощують.

Серед найбільших боржників – такі економічно-активні підприємства, як ВАТ «Тепловозоремонтний завод» - 1,4 млн. грн. (страхові внески) та 0,6 млн. грн. (єдиний внесок), ВАТ «Керамік» - 0,9 млн. грн. (страхові внески), Зіньківське ВУЖКГ – 0,8 млн. грн. (страхові внески), ТОВ «Хліби Полтави – 1» - 0,7 млн. грн. (страхові внески), КП «Кременчуцьке тролейбусне управління» - 0,6 млн. грн. (страхові внески), ПП «Елсис» - 0,4 млн. грн. (страхові внески).

Борги минулих років зі сплати страхових внесків до Пенсійного фонду за І квартал 2011 року зменшилися на 3,4 млн. грн. і станом на 01.04.2011 року складають 53,3 млн. грн. Левова частина цього боргу (37,7 млн. грн., або 71%) припадає на підприємства-банкрути. Недоїмка економічно-активних підприємств - майже 14,4 млн. грн., або 27% у загальній сумі боргу.

Крім того, підприємства Полтавщини заборгували Фонду 5 млн. грн. єдиного соціального внеску, який впроваджений з 1 січня 2011 року.

Борги, з точки зору фінансів, - є не що інше, як безвідсоткове кредитування підприємств-боржників Пенсійним фондом, а значить і пенсіонерами. А це – неприпустимо. Тому керівники підприємств, у яких є проблеми з оподаткуванням, розвитком і стабільною роботою виробництва, повинні вирішувати їх самі, а не за рахунок Пенсійного фонду. Так як всі кошти, що надходять до бюджету Фонду, негайно виплачуються нинішнім пенсіонерам, то вчасна сплата страхових внесків – це не тільки отримання права на пенсії в майбутньому, а ще й моральний обов’язок перед своїми батьками сьогодні.

За даними органів Пенсійного фонду області на розірвання контрактів з керівниками підприємств подано 18 матеріалів, розірвано контакти з двома керівниками, до адміністративної відповідальності притягнуто 294 керівники та накладено штрафів на суму 129,9 тис. грн..

До органів прокуратури, правоохоронних органів, у тому числі, до Державної податкової адміністрації за 3 місяці надіслано 229 матеріалів та повідомлень. У результаті 294 платники розрахувалися з Пенсійним фондом повністю, 219 – частково. Відносно 5 керівників направлені матеріали щодо порушення кримінальної справи за ухилення від сплати страхових внесків.

Стягнення заборгованості по страхових внесках здійснюється і в примусовому порядку. З метою винесення рішень на примусове стягнення до судових органів подано 277 позовних заяв на суму 13,1 млн. грн., із яких уже прийняті до розгляду документи на суму 10,9 млн. грн.

Органами прокуратури області в інтересах Пенсійного фонду України протягом кварталу пред’явлено страхувальникам 60 позовних заяв на загальну суму 3,0 млн. грн., у тому числі по стягненню заборгованості по страхових внесках - 43 позови на суму 2,9 млн. грн..

Варто зазначити й те, що своєчасної виплати страхових внесків до Пенсійного фонду України у підприємства мають вимагати і його працівники, адже допоки не будуть сплачені внески до Пенсійного фонду України, робітникам не зарахується страховий стаж.

 

Прес-служба Головного управління

Пенсійного фонду України в Полтавській області
Категорія: Новини. Додано: (19-04-2011).
Інші новини з категорії :
 
«    Апрель 2014    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930 
 


\"Погода

Статистика:  
{links1}{links}